Menu

Zblazowany język copywritera

W branży reklamowej bardzo ceniony jest nowy narybek. Osoby przesiąknięte slangiem, presją na kreatywność, radami marketingowymi i próbujące ulepić w swoim umyśle coś nowego i wzniosłego, zapominają, że prosty i czytelny przekaz to największa siła. Tymczasem wyjadacze copywriterzy, skoncentrowani na nie wypadnięciu z branży, sami siebie ośmieszają tym, jak chcą być na czasie, ponad innymi i przeforsowujący swoją kreatywność, zamiast przyciągać odpychają.Zaczynają używać nadętych słów, zamiast…

Zaczynają używać nadętych słów, zamiast powiedzieć jak do dziecka, jak do osoby zmożonej upałem, prosto, jasno i na temat, doszukują się niejednoznaczności tam, gdzie jest ona zbędna, chcą się wykazać, a jedynie zrażają klienta zawiłościami. Wyjadacz copywriter za spojrzenie na zlecenie policzy sobie kwotę z dwoma zerami. Tymczasem jeśli można stronę internetową zaprojektować za podobną kwotę, nikt, nawet za tekst obiecujący klienta od spojrzenia na kunszt językowy, nie będzie wyrzucał pieniędzy w błoto. Poszuka po kosztach i prawdopodobnie dobrze na tym wyjdzie. Bo nowicjusz bez zadęcia, napisze jasno, jego ego pozwoli mu znieść krytykę i nanieść poprawki, a ceny będą adekwatne do zwykłego tekstu, a nie dzieła literackiego, które może i osławione, ale jest po prostu nie do przeczytania.

kurs językowy online

Foto: pixabay.com

kurs językowy online

Foto: pixabay.com

W przesadę popadają nie tylko copywriterzy, ale…

kurs językowy online

Foto: pixabay.com

W przesadę popadają nie tylko copywriterzy, ale aktorzy poprawiający urodę, by zachować wieczną młodość, wokaliści, którzy używają zbyt wielu ozdobników podczas prezentacji utworu. Wszyscy zapominają, że naturalność i autentyczność to najsilniejsza broń. Inaczej ryzykujemy, że efekt naszej pracy trafi do zakurzonego segregatora (tutaj).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres