Menu

Wysyłanie CV wcale nie stratą czasu!

Ile razy spotkaliśmy się w swojej karierze zawodowej z sytuacją, że wysłaliśmy do różnych firm swoje CV, a nie doczekaliśmy się nawet zdawkowej odpowiedzi, potwierdzającej chociażby jego otrzymanie. Prawdopodobnie, bardzo, bardzo wiele razy. Na chłopski rozum szukający pracy człowiek może pomyśleć, że coś tak normalnego, jak rekrutacja pracowników, już dawno nie istnieje.Nic bardziej mylnego…

Nic bardziej mylnego. To prawda, że czasy są ciężkie, zwłaszcza w Polsce, i znalezienie pracy w bardzo krótkim okresie czasowym graniczy z cudem. Sytuacja, gdy staramy się nawiązać kontakt z przyszłym pracodawcą i kończy się on dla nas bardzo pomyślnie, należy do rzadkości, która ociera się momentami wręcz o fikcję. Jednak nabór pracowników nie jest fikcyjny, choć wydaje się nam, że wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest. Tymczasem w firmach powstał po prostu nowy program rekrutacyjny pracowników, którego punktem wyjściowym stały się nowe formy kontaktu, oparte o elektroniczny sposób komunikacji.

W związku z tym firmy gromadzą…

W związku z tym firmy gromadzą w swoich bazach danych przesłane CV, licząc na to, że kiedyś mogą się im bardzo przydać. Dlatego pracownicy nie powinni się zniechęcać, ponieważ może zdarzyć się tak, że ktoś kiedyś oddzwoni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres