Menu

Wypożyczalnia pracowników

Z pewnością każdy z nas doskonale zna wypożyczalnie filmów dvd, wypożyczalnie nart czy samochodów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nawet pracownika można sobie wypożyczyć. Umożliwia to leasing pracowniczy, który jest skierowany do dużych firm. Taki leasing pracowników polega przede wszystkim na tym, że w danej firmie X rodzi się zapotrzebowanie np.


leasing dla nowych firm

Foto: pixabay.com

na 20 pracowników produkcyjnych…

na 20 pracowników produkcyjnych. Zamiast dawać ogłoszenie o potrzebie obsadzenia tylu wakatów, to oni korzystają z usług agencji zewnętrznej. W tym wypadku leasingodawcy. To ona prowadzi leasing pracowniczy i udostępnia swoich” pracowników” do pracy u potrzebującej firmy. Ci ludzie jednak, nie są pracownikami firmy X, lecz jedynie tam pracują. Zatrudnienie, wypłaty, dokumenty kadrowe obsługuje w tym wypadku ta firma zewnętrzna, nazwijmy ją B.

leasing dla nowych firm

Foto: pixabay.com

Tym sposobem przedsiębiorca z X…

Tym sposobem przedsiębiorca z X firmy nie musi się martwić brakiem rąk do pracy, sprawami kadrowymi, gdyż o wszystkim za niego myśli przedsiębiorstwo B. To ono wystawia dla X fakturę pod koniec miesiąca i na jej podstawie potem robi wypłaty swoim pracownikom, którzy pracowali dla X. Jest to więc bardzo duże uproszczenie i przyśpieszenie wszystkich możliwych procedur.

Autor artykułu rekomenduje swoją ulubioną stronę: mlodziwyksztalceni.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres