Menu

Wolontariat godny pochwały.

Każda opiekunka osób starszych zasługuje na pełne uznanie. Szczególnie wtedy, gdy robi to za darmo. Wiadomo, że za granicą pracuje wiele Polek, które zajmują się takimi ludźmi i robią to głównie dla pieniędzy. Nie ma w tym nic złego. Po prostu wykorzystują okazję zarobienia, a przy okazji pomagają seniorom.Jednak sami przyznacie, że wolontariat jest…

Jednak sami przyznacie, że wolontariat jest o wiele bardziej szlachetny. W Polsce garnie się do niego spora grupa młodzieży. Przeważnie są to osoby młode, jeszcze uczące się, czasami studiujące. Każda opiekunka osób starszych, która pracuje na zasadach wolontariatu, musi być w odpowiedni sposób przeszkolona. To nie jest proste, by pomagać takim osobom. Najczęściej młodzież uczy sie odpowiedniego podejścia psychicznego, uczy się właściwej rozmowy z drugą osobą, a nie jest to sprawa prosta. Opiekunka osób starszych robi również bardziej przyziemne rzeczy, jak pranie, gotowanie, wyrzucanie śmieci, mycie danej osoby, czy chodzenie na zakupy.

To są czynności powszednie, które praktycznie trzeba…

To są czynności powszednie, które praktycznie trzeba wykonywać każdego dnia. Opiekunka osób starszych wykonuje czynności przyziemne ale dla tej osoby są to rzeczy wielkie, za które na pewno dziękuje w taki sposób, w jaki tylko potrafi najlepiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres