Menu

W pracy

Każdy niemal człowiek musi pracować na swoje utrzymanie. Dlatego też większość osób codziennie chodzi do pracy lub pracuje w domu na to, by mieć pieniądze. Część osób korzysta ze świadczeń takich jak emerytura czy renta. Jednak większość społeczeństwa to osoby w wieku produkcyjnym, a więc takich, którzy pracują. Dzięki pracy możemy zdobyć pieniądze na utrzymanie siebie samego, domu czy rodziny.Oczywiście musi nam zostać nieco pieniędzy…

Oczywiście musi nam zostać nieco pieniędzy na przyjemności, wycieczki czy spędzanie ciekawie czasu wolnego. Każda niemal osoba pracuje na innym stanowisku, robi inne prace. To oczywiste, niektórzy preferują pracę siedzącą, biurową, inni natomiast wolą być w ciągłym ruchu. Niezależnie od tego bardzo ważna jest ergonomia pracy (link). Jest to zbiór zasad, dzięki którym praca może być wykonywana w sposób efektywny. Ergonomia mówi o tym jak urządzić stanowisko pracy, aby praca była wydajna, a pracownik nie był narażony na urazy czy niewygodę. Dzięki temu korzysta zarówno pracownik, ponieważ może pracować w wygodnej pozycji, z drugiej strony korzysta pracodawca, ponieważ taki pracownik lepiej się czuje i dużo wydajniej pracuje.

Ergonomia pracy najczęściej dotyczy osoby,…

Ergonomia pracy najczęściej dotyczy osoby, które pracują w biurach czy na stałych miejscach pracy. Osoba pracująca przy komputerze powinna mieć odpowiednią pozycję w stosunku do ekranu czy wysokości blatu. Dzięki temu eliminuje się urazy i nadwyrężenia kręgosłupa czy kończyn. Bardzo ważna jest wysokość biurka lub siedziska, które dostosowuje się do wysokości danej osoby.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres