Menu

Skuteczna nauka języków obcych

Chcesz nauczyć się języka obcego, lecz nie masz pojęcia jak się za to zabrać, a przytłacza Cię ilość metod nauki dostępnych na rynku. Nie musisz już nad tym się dłużej zastanawiać – w tym artykule podpowiemy Ci, jak skutecznie uczyć się języków obcych. Zebraliśmy kilka rad od specjalistów w tej dziedzinie. W dobie tak rozbuchanej globalizacji, płynna znajomość języków obcych jest niemal na wagę złota.Galeria

speak up

Foto: pixabay.com

speak up

Foto: pixabay.com

Niestety, jest to dziedzina, w której praktyka czyni mistrza, co oznacza, że bez regularnego używania danego języka w sposób aktywny, raczej nie ma szans na to, by osiągnąć dobry poziom znajomości języka. A z tego właśnie powodu zdecydowanie odradzamy naukę we własnym zakresie. Innymi słowy – jest to oczywiście bardzo dobry pomysł, lecz tylko wtedy, gdy nauka w domu jest uzupełnieniem kursu językowego w szkole. Jak nauczyć się języka obcego. Oto kilka rad od lektorów z renomowanej szkoły Speak Up.

Przede wszystkim, wybierz dobrą szkołę…

Przede wszystkim, wybierz dobrą szkołę językową. Nie warto decydować się na prywatnych korepetytorów czy studentów oferujących lekcję języka w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Nauka języków obcych to proces, nad którym powinien czuwać prawdziwy specjalista. A jak znaleźć dobrą szkołę. Jednym ze znaków rozpoznawczych dobrej jakości szkoły językowej jest fakt zatrudniania rodowitych użytkowników danego języka.

Z reguły, takie osoby pracują za nieco wyższą stawkę, więc na współpracę z nimi mogą pozwolić sobie jedynie te firmy, które mają dużo słuchaczy. Dodatkowo, konwersacje z takimi osobami to sposób na znacznie sprawniejszą naukę języka obcego. Chodzi tu głównie o słownictwo, które w rozmowie z Anglikiem czy Amerykaninem szybko doszlifujemy. Ta sama zasada dotyczy akcentu – słuchając sposobu mówienia takich osób, możemy znacznie poprawić swój własny akcent oraz osiągnąć o wiele większą swobodę wypowiedzi.

Jedna odpowiedź
  1. Jolanta

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres