Menu

Reforma a propaganda

Reforma emerytalna, która niebawem wejdzie w życie jest bardzo kontrowersyjna dla zwyczajnych ludzi, którzy borykają się z problemami dnia codziennego. Ale to nie chodzi już tylko o nastroje ludzi – jakoś ciężko sobie wyobrazić, że sześćdziesięciosiedmioletnie pielęgniarki będą chodzić przy niewiele od siebie starszych pacjentach i wydawać i leki, że lekarze będą w tym wieku operować itp. Zatrudniona jeszcze w tym wieku osoba nie nadaje się do niczego innego jak tylko życia na emeryturze i nie na darmo aż do teraz ten wiek emerytalny był o wiele niższy, niż planują władze.


kalkulator emerytury

Foto: pixabay.com

Oczywiście media publiczne sieją propagandę dla…

Oczywiście media publiczne sieją propagandę dla niemyślących samodzielnie ludzi i wmawiają, że przecież zatrudnionych za kilkanaście lat osób będzie dużo więcej niż dziś, że nawet będzie niedobór pracowników. Do tego zatrudnić osobę w wieku pięćdziesiąt plus będzie dużo łatwiej, ponieważ będzie ona atrakcyjnym pracownikiem. Kompletny agitacyjny bełkot, który jedyne co ma na celu, to uspokoić ludzi, nie dopuścić do buntów, które mogą wobec takiej sytuacji zaistnieć.

kalkulator emerytury

Foto: pixabay.com

Najlepsze jest jednak to, że te same…

Najlepsze jest jednak to, że te same media, które tak bardzo zachwalają kuriozalny pomysł na zatrudnienie do 67. roku życia, jednocześnie napomykaja o tym, by samodzielnie odkładać na swoje emerytury, co najlepiej obrazuje bezcelowość decyzji emerytalnych rządu. Tzn. jest to bezcelowość dla ludzi, bo dla rzędu duża liczba zatrudnionych w podeszłym wieku, to możliwość niewypłacania im emerytury. Oto państwo, które najpodlejszymi środkami próbuje nie doprowadzić do własnego upadku.

kalkulator emerytury

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres