Menu

Prostolinijne życie versus kariera

Coraz więcej kobiet chełpi się swoją niezależnością finansową, szuka potwierdzenia, że opuszczenie pieleszy domowych, małego dziecka, by kontynuować karierę zawodową, to słuszna decyzja. Z pogardą spoglądają na te, które zostały w domach, na spokojnie wiodą szczęśliwy i spełniony żywot. Nie muszą gonić, mogą zjeść w spokoju zdrowe posiłki, a gdy znajdą czas, dorabiają do domowego budżetu i nie muszą wychodzić z domu, wystarczy nabyć akcesoria biurowe.Świat zwariował, to co kiedyś było…

Świat zwariował, to co kiedyś było naturalną koleją losu – czyli wychowywanie dzieci, stało się ujmą na honorze. A przecież to luksus pozwolić sobie na absencję zawodową, po to by oddać się rodzicielstwu. Model harowania, wczesnych zawałów, wylewów, samotności dzieci w czterech ścianach, w których pocieszycielami są nośniki multimedialne, stało się normą, ale jednocześnie patologią. Z drugiej strony kiedyś, gdy oboje rodziców pracowało, dzieci biegały z kluczem na szyi, po szkole odgrzewały zupę i do wieczora przebywały na podwórku z rówieśnikami. Dziś mamy całodobowy nadzór nad dziećmi, których nieustannym towarzyszem i smyczą są telefony komórkowe. Producenci telefonii komórkowej stworzyli telefon bransoletkę, który okala rączkę kilkuletniego dziecka.

W ten sposób na pewno go nie…

W ten sposób na pewno go nie zgubi, a rodzice będą mieli kontrolę nad sytuacją. To niedopuszczalne by dzieci w wieku szkolnym przebywały współcześnie bez opieki dorosłego, rodzice mają na uwadze wiele niebezpieczeństw – od uprowadzeń, po wypadki samochodowe. Bycie rodzicem to ogromny stres i wyzwanie, nie tylko emocjonalne, ale również finansowe.

Jedna odpowiedź
  1. monika7350

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres