Menu

Problem zatrudnienia w Polsce

Od wielu lat w Polsce panuje bezrobocie i nieustannie wzrasta. Mimo, iż staramy staramy się wejść w strefę Euro, nasza gospodarka wciąż stoi w miejscu, a życie obywateli zamiast polepszać się idzie ku gorszemu. Nic więc dziwnego, że co raz więcej Polaków wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu pracy. Często wielu z nich prowadzi lepsze życie w innym kraju i już nie wraca do Polski. To przykre zjawisko, które obserwujemy już od ponad trzydziestu lat.Początkowo były to nieliczne emigracje, dzisiaj…

Początkowo były to nieliczne emigracje, dzisiaj osiągnęły miano masowych. Dzisiaj osoba zatrudniająca stara się już nie narzucać wysokich wymagań pracownikom, aby szybciej móc zatrudnić osoby z minimalnym wykształceniem. Jednak to nie wystarcza. Wielu pracodawców nadal woli zatrudnić osoby z wyższym wykształceniem. Dzieje się tak zazwyczaj w większych miastach. Natomiast sytuacja jest odwrotna po za skupiskiem dużych firm, gdzie praca za biurkiem to rzadki widok. Wtedy zatrudnionych bez wyższego wykształcenia jest więcej od absolwentów uczelni wyższych. W naszym kraju rośnie zapotrzebowanie na zawody rzemieślnicze.

Kiedy studia zaczęły być modne, wiele…

Kiedy studia zaczęły być modne, wiele szkół zawodowych straciło uczniów. Tak samo liczba zatrudnionych osób zmalała w wielu działalnościach. Co się jednak stało ze studentami. W Polsce gospodarka jest na tyle mało rozwinięta, że pracownicy z wyższym wykształceniem nie są w stanie znaleźć pracy w swojej specjalizacji. Dlatego trudno zatrudnić osobę z wyższym wykształceniem na stanowisko frezera, gdzie dana osoba nie będzie miała pojęcia na czym polega praca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres