Menu

Powrót mamy na rynek pracy

Rynek pracy pogrążony jest w kryzysie. Kupony odcinają stażyści, studenci, bezpłatni praktykanci lub wysoce wyspecjalizowani specjaliści płci męskiej. Kobieta, która decyduje się na urodzenie dziecka, w zasadzie ma trzy wyjścia do wyboru: wykonywać pracę za śmiesznie niskie stawki, bez ZUS – u, wyjść bogato za mąż, założyć firmę.


dzień matki

Foto: pixabay.com

Etat ze statusem matki w cv, jest…

Etat ze statusem matki w cv, jest w zasięgu przedszkolanek, urzędniczek ze sporymi znajomościami lub firmy prowadzonej przez osobę z bliskiej rodziny. Mama, która pragnie założyć firmę, musi liczyć się ze sporym wydatkiem w postaci ZUS- u i podatków, w zasadzie niekiedy przewyższającym kwoty, które ma szansę dorobić, jednocześnie opiekując się dzieckiem. Bezzwrotna dotacja na założenie działalności gospodarczej nie zawsze okaże się zwieńczona sukcesem, zwłaszcza jeśli w dotacji nie będzie uwzględniony koszt wynajmu lokalu.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Nie dziwi coraz większa liczba emigrujących rodzin, które w krajach lepiej rozwiniętych mogą liczyć nie tylko na spore wsparcie dla rodzin, ale pensje adekwatne do racjonalnych potrzeb i możliwość ich zaspokojenia. Dla niektórych sporą barierą jest polska mentalność, brak życzliwości, nieuprzejme traktowanie w urzędach, ale też placówkach oświatowych. Przemoc psychiczna i werbalna wobec dzieci jest na porządku dziennym, nie dziwi w efekcie takiego wychowania, niskie poczucie własnej wartości, brak umiejętności rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, a także coraz niżej zbierająca żniwo – depresja.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Próby samobójcze u dzieci z dobrych domów, eksperymenty z narkotykami, są na porządku dziennym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres