Menu

Podstawowe języki na rynku pracy

Minimum dwa języki, a w tym koniecznie biegły angielski. To właśnie są obecne wymagania polskich pracodawców. Stały się one pewnego rodzaju standardem. Generalnie jako ów drugi język wciąż najlepiej widziany będzie niemiecki lub rosyjski. Można jednakże pomyśleć również tutaj o hiszpańskim bądź francuskim.Ze względu na wciąż zwiększające…

Ze względu na wciąż zwiększające się biznesowe kontakty wraz z krajami skandynawskimi rośnie znacznie zapotrzebowanie na osoby, które to władają językiem szwedzkim, duńskim bądź norweskim. Pamiętajmy również, że w cenie są też języki orientalne, a zwłaszcza chiński oraz arabski. Generalnie taka znajomość języków obcych jest jedną z najistotniejszych umiejętności pod względem zawodowym. Angielski w pracy jest koniecznością, ale dobrze jest też wciąż się rozwijać językowo.

Większość pracodawców oczekuje bowiem nawet i od…

Większość pracodawców oczekuje bowiem nawet i od szeregowych pracowników takiej znajomości przynajmniej dwóch obcych języków. Ten drugi może być wprawdzie na poziomie komunikatywnym, jednak miejmy świadomość, że potrzeba na to przynajmniej roku nauki.

Znajomość języka angielskiego to w pewnym sensie umiejętność podstawowa, która to może być porównywana do swoistych umiejętności obsługi komputera. Warto więc zadbać o to, aby poza takim językiem angielskim równie biegle posługiwać się także innym językiem obcym. Przy tym przedsiębiorcy w danym momencie poszukują przede wszystkim osób ze znajomością języka francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres