Menu

Organizacja stanowiska pracy

Nasza postawa podczas pracy przy komputerze ma ogromny wpływ na efektywność wykonywanych działań o charakterze zawodowych. Kluczową sprawą jest więc odpowiednia organizacja stanowiska pracy, tak by nic nas nie rozpraszało i siedzenie w jednym miejscu przez wiele godzin nie powodowało większego dyskomfortu.Zwrócenie uwagi na te elementy bardzo pozytywnie…

Zwrócenie uwagi na te elementy bardzo pozytywnie wpłynie na pracownika, który będzie mógł z powodzeniem wykonywać powierzone mu zadania. Pierwszym aspektem jest krzesło oraz biurko, na którym zlokalizowana jest jednostka komputerowa. Ergonomia pracy przy komputerze to dbałość o prawidłową postawę osoby siedzące oraz dostosowanie miejsca pracy do konkretnego pracownika. Kręgosłup w trakcie siedzenia powinien być prosty, nie należy się garbić czy też znacząco przybliżać do ekranu komputera. Nogi muszą być zgięte w kolanach, pod kątem prostym, a stopy swobodnie leżące na podłodze.

Galeria

Łokcie nie powinny być uniesione powyżej linii biurka, najlepiej jeśli spoczywają na podłokietnikach, które pozwalają odciążyć tą grupę mięśni. Ergonomia pracy to również dbałość o wzrok, który jest narażony na kilkugodzinne patrzenie w jasny ekran komputera. Zachowanie dystansu i odległości od ekranu pozwoli uniknąć problemów z oczami. Raz na godzinę, należy również oderwać swój wzrok i spojrzeć na przykład na ścianę, tak by oczy mogły chociaż na chwilę odpocząć. Istotny jest również odpoczynek w czasie pracy przy komputerze. Regularne wstanie od biurka i przejście kilku kroków będzie miało zbawienny wpływ na dalsze wykonywane obowiązków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres