Menu

Ogniochron w biurze – rzecz niezbędna

Są takie urządzenia, bez których praca byłaby niebezpieczna. Dlatego też za każdym razem, kiedy podejmujemy nową pracę, poznajemy równocześnie zasady BHP, ponieważ podczas takich zajęć dowiadujemy się, jak przez niebezpieczeństwem się chronić. I jednym z urządzeń omawianych wtedy jest ogniochron – jak sama nazwa wskazuje, pomaga nam się on uporać z problemem pożaru.I dlatego warto o nim napisać…

I dlatego warto o nim napisać w kilku słowach. Co to takiego jest ogniochron. To wszelkiego rodzaju urządzenia, które pozwalają wyeliminować problem pożaru bądź też doraźnie go zwalczyć. Będą to więc wszelkiego typu systemy przeciwpożarowe, a więc czujki i inne alarmy, które włączają się, gdy zostanie wykryty dym bądź ogień. Są to również gaśnice – te powinny znajdować się nie tylko w każdym miejscu pracy, ale tak naprawdę we wszystkich instytucjach a nawet w domach. Dlaczego w domach tak często dochodzi do pożarów, które trudno ugasić.

Ponieważ nie jesteśmy na co dzień…

Ponieważ nie jesteśmy na co dzień szkoleni z zakresu radzenia sobie z ogniem we własnym mieszkaniu i w nim też nie posiadamy gaśnicy, która pomogłaby nam uratować nasze mienie i nas samych. Wracając jednak do ogniochronów w miejscach pracy – pamiętajmy o tym, żeby je nieustannie kontrolować, sprawdzając ich funkcjonalność, a w przypadku gaśnic – datę ważności. To pomoże nam w razie niebezpieczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres