Menu

Odpowiednie oświetlenie do biura

W dzisiejszych czasach większość pracowników wykonuje prace biurowe. Wydawać mogłoby się, że jest to rodzaj pracy, który nie jest uciążliwy i pozostaje bez negatywnego wpływu na samopoczucie osób, które dane zajęcie wykonują. Nic bardziej mylnego. Bardzo wielu pracowników skarży się na przemęczenie, bóle oczu i głowy.Jaka jest tego przyczyna…

Jaka jest tego przyczyna. Okazuje się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednie oświetlenie w większości biur. Jak pokazują przeprowadzane badania – większość stanowisk pracy w biurach nie jest odpowiednio przygotowane, co negatywnie odbija się na zdrowiu i samopoczuciu pracowników. Jakie więc powinno być oświetlenie biurowe (link), by dawało maksymalny komfort pracy i chroniło zdrowie pracowników.

Odpowiedź jest prosta. Światło, jakie znajduje się w naszym miejscu pracy powinno być odpowiednio mocne i jak najbardziej zbliżone do światła dziennego. Takie sprawia bowiem, że nasze oczy się nie męczą a obraz na ekranach komputerów jest dobrze widoczny. Obecnie istnieje wiele rozwiązań, spośród których każdy właściciel firmy może wybrać najlepsze. Wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem są halogeny.

Wiele firm rezygnuje jednak z nich na rzecz nowoczesnych lamp ledowych. Nic dziwnego. Diody led nie tylko mogą świecić światłem o przyjemnej dla człowieka barwie i intensywności ale również zużywają bardzo mało energii elektrycznej. Są więc nie tylko zdrowe dla pracowników ale również pozwalają na oszczędności. Już dziś zadbaj więc o to, by światło w Twojej firmie było dostosowane do potrzeb pracowników.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres