Menu

Obowiązkowe kursy angielskiego

W dzisiejszych czasach w wielu firmach język angielski jest tak powszechnie używany, jak nasz język ojczysty. Dzieje się tak nie tylko tam, gdzie kadrę stanowią w części osoby angielskojęzyczne, ale również w działach, w których z klientami na co dzień trzeba rozmawiać po angielsku.


speak up

Foto: pixabay.com

Wielu pracodawców kieruje swoich pracowników…

Wielu pracodawców kieruje swoich pracowników na kursy doszkalające. Często są one traktowane jako obowiązkowe, również dla tych pracowników, którzy znają język angielski. Co zyskujemy dzięki takim dodatkowym szkoleniom. Zawsze warto podnosić swoje kwalifikacje, czy to w kwestii umiejętności zawodowych, zdobywania nowych uprawnień czy też kompetencji językowych. Osoby deklarujące znajomość języka angielskiego i dobrze się nim posługujące nie powinny czuć się urażone, jeśli szef zaproponuje szkolenie językowe. Nie oznacza to, że nas nie docenia, a wręcz przeciwnie, chce inwestować w pracownika.

speak up

Foto: pixabay.com

Kursy te są często specjalistyczne i uczymy się na nich języka biznesowego, jaki potrzebny jest nam w wykonywaniu codziennych obowiązków. Takie profesjonalne szkolenia, oferowane na przykład przez szkołę Speak Up (nf.pl), dają nam większe możliwości na opanowanie słownictwa, zwrotów i wyrażeń niezbędnych w naszym rozwoju zawodowym.

Często pracodawca dokładnie określa, jakiego rodzaju język jest potrzebny jego pracownikom, w jakie branży prowadzą negocjacje i lekcje przygotowywane są specjalnie z myślą o konkretnych potrzebach pracowników. Dodatkowym atutem takich szkoleń jest fakt, że często są finansowane w całości bądź w części przez firmę, która nas zatrudnia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres