Menu

O szukaniu pracy

Wysyłamy codziennie po kilka CV, ale niestety nie ma żadnego odzewu. Telefon wciąż milczy. Dlaczego. Przecież mamy skończone studia, znamy języki obce, a nawet odbyliśmy w trakcie studiów praktyki. Otóż pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach inaczej szuka się pracy. Jeżeli chcemy znaleźć ciekawe zajęcie, to musimy wziąć sprawę w swoje ręce oraz stać się kreatywniejszym.Galeria

Jeśli więc obecnie szukasz pracy, to możesz wykorzystać jedną z takich nietypowych metod. Jednym z bardziej ryzykownych i zarazem spektakularnych sposobów może być postawienie potencjalnego pracodawcy” pod ścianą”. Należy po prostu pojawić się w jego siedzibie i wtargnąć do gabinetu prezesa, żeby zakomunikować mu, że będzie się dla niego pracować.

Taki potencjalny pracodawca oczywiście może być mocno…

Taki potencjalny pracodawca oczywiście może być mocno zaskoczony naszym zjawieniem się, ale jest też szansa, iż rozważy naszą propozycję. Ciekawym rozwiązaniem są też billboardy z naszym CV czy prezentujące naszą sylwetkę zawodową. Z pewnością przykuwają one uwagę i jest szansa, że znajdzie się jakaś firma, która w końcu będzie chciała nas zatrudnić. Wiele osób również znalazło pracę dzięki różnym internetowym serwisom aukcyjnym.

Oczywiście masa bezrobotnych założyła swoje jednoosobowe firmy oraz z powodzeniem handluje na Allegro, ale można też wystawić na aukcji siebie samego jako dobrego pracownika. Może nie uzyskamy tutaj satysfakcjonującej nas pensji, jednak jest ogromna szansa, że ktoś nas zauważy i zdecyduje się nas zatrudnić. Warto więc szukać kreatywnych sposobów na znalezienie nowej pracy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres