Menu

Nauka angielskiego od najmłodszych lat

W dzisiejszych czasach nauka języka angielskiego rozpoczyna się stosunkowo wcześnie. Od niedawna angielski wszedł w skład przedszkolnej podstawy programowej. Do tej pory nauka języka obcego wchodziła w skład zajęć dodatkowych. Dzisiaj każde dziecko rozpoczyna przygodę z angielskim w wieku przedszkolnym( niektóre maluchy nawet nieco wcześniej ). Co może przynieść tak wcześnie rozpoczęta edukacja. Badania dowodzą, że im nauka rozpoczęta wcześniej, tym w późniejszych latach szybciej można poradzić sobie z trudniejszymi partiami materiału.Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny…

Umysł dziecka jest niesamowicie chłonny. Dodatkowo wchodzi tutaj czynnik indywidualnego zaangażowania. Nauka języka angielskiego w wieku przedszkolnym nie jest przykrym obowiązkiem. Wiedza wprowadzana jest stopniowo w formie zabawy. W ten sposób kształci się również swobodę twórczą. Przedszkolak przekonuje się, że nauka języka obcego jest wspaniałą i fascynującą przygodą. Wczesne nauczanie kształci nie tylko umiejętności językowe. Decyduje również o zaawansowanych kompetencjach językowych oraz kulturowych. W przyszłości o wiele łatwiej odnajdziemy się w nowej sytuacji.

W jakim zakresie dziecko przyswaja…

W jakim zakresie dziecko przyswaja język angielski (expressilustrowany.pl). Po pierwsze zapoznaje się z nazewnictwem przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Ta zasada uwarunkowana jest przez specyfikę psychologii rozwojowej. W początkowych latach rozwoju dziecko nie myśli w sposób abstrakcyjny. Liczy się konkret. Dlatego też należy skupić się przede wszystkim na wiedzy już zdobytej przez dziecko. Tylko w ten sposób można zrobić postępy.

znajomość angielskiego

Foto: pixabay.com

znajomość angielskiego

Foto: pixabay.com

znajomość angielskiego

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres