Menu

Matki na etatach nie mają wcale miodu

Obecnie lansuje się na siłę model kobiety wielozadaniowej, przedsiębiorczej, która nie ubrudzi sobie rąk domowymi robótkami, zamiast tego zakasa rękawy do pracy na wygodnym fotelu biurowym. Dziecko w tym czasie jest w żłobku, w domu nie ma obiadu, bilans finansowy wcale nie okazuje się sporo lepszy, gdyby kobieta dorabiała z dzieckiem u boku.Współcześnie coraz rzadziej kobiety są…

Współcześnie coraz rzadziej kobiety są zmuszone do całkowitej rezygnacji z zarabiania, tylko dlatego, że urodziły dziecko. Jest mnóstwo możliwości łapania zleceń od klientów, choćby przy projektowaniu stron internetowych, tworzeniu grafik, prowadzeniu blogów branżowych. Choć niektóre kobiety mają zabezpieczenie finansowe dzięki mężom, nie chcą rezygnować ze skrawka niezależności. Wydaje im się, że mogą mieć wspólny czas z dzieckiem, inspirujące zadania zawodowe, czas na randki i gotowanie obiadków. Tymczasem praca w pełnym wymiarze godzin często jest równoznaczna z zaniedbaniem pozostałych sfer życia. Z drugiej strony, czy opieka nad dziećmi i domem powinna stać się zajęciem na pełen etat. Kto wytrzyma nieustanne usługiwanie innym, życie cudzymi sprawami, obowiązki, które z powodzeniem mógłby wykonać ośmiolatek, czego nie zrobi, bo jest to dla niego zbyt nudne.

To tak jakby kobieta miała…

To tak jakby kobieta miała wyzbyć się swoich potrzeb, spędzać życie na wprawianiu w ruch machiny rodziny, planować dla innych, za innych i o innych. A gdy w końcu zajmie się własnymi potrzebami zostaje wyzwana od egoistek. Poświęcenie się jest szkodliwe dla każdej strony relacji, a jednak masowo nakłania się do niego kobiety.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres