Menu

Jak zrobić dobre cv?

Pytanie z pozoru jest tylko proste, de facto bowiem kryje w sobie szereg zagadnień, rozwiązanie których bywa inspirujące. Dzisiaj już nie tylko pracodawcy niektórych branż spoglądają na standardowe cv, ale dobrze jest pójść o krok, nawet dwa dalej. Istnieją serwisy gdzie mile widziane jest video cv, najlepsze tego rodzaju curriculum vitae może nawet liczyć na nagrodę w takim serwisie.Twórcy takich serwisów wychodzą bowiem…

Twórcy takich serwisów wychodzą bowiem z założenia że człowiek od zarania jest istotą „obrazkową” – woli oglądać. Dowodem jest liczna piktografia starożytnych. Zwykły, standardowy dokument cv jednak jest jeszcze podstawową formą aplikowania o pracę, reszta to cokolwiek wciąż ozdobniki i dodatki. W wielu krajach, poniekąd stopniowo i w Polsce dobrze gdy nawet papierowe cv zawiera dość długą historię. W krajach Anglosaskich na przykład ma to swoje uzasadnienie – tamtejsi pracodawcy twierdzą że w jednej i tej samej pracy człowiek nie za bardzo jest w stanie się czegoś więcej nauczyć.

W naszym kraju do niedawna było…

W naszym kraju do niedawna było odwrotnie, pracodawcy szukali raczej kogoś na długo, tyle że wciąż za te same pieniądze. Powoli, stopniowo to ulega zmianie, począwszy od dużych miast. Jeśli chcesz mieć dobre CV znajdź dobry wzór.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres