Menu

Jak radzić sobie z biurową papierologią

Praca biurowa nierozerwalnie wiąże się z produkcją różnego rodzaju papieru. Wciąż podpis ludzki ma największą moc decyzyjną i potwierdzającą wyraz woli, dlatego też papier jako miejsce składania tego podpisu nadal będzie towarzyszył większości sfer ludzkiej działalności, a biura stanowiące będące wyrazem m.in…

in. prób zorganizowania różnego rodzaju papierów, sporą część czasu swoich pracowników będą poświęcały na czynności z tym związane. W tej biurowej działalności ludzie wspierani są przez szereg różnego rodzaju urządzeń i przedmiotów. Spośród nich, jeśli chodzi o papier, podstawową rolę pełnią segregatory, będące od lat nieocenioną pomocą w ogarnianiu różnych niepasujących do siebie, ale wciąż narastających stert dokumentów. Jak sama nazwa sugeruje, segregator służy do pewnego rodzaju uporządkowania poprzez rozdzielenie i skupienie ze sobą dokumentów jednorodnych bądź dotyczących tych samych spraw.

segregator – galeria

Dzięki takiemu zgrupowaniu zawsze łatwo odnaleźć poszukiwane akta, zaglądając do odpowiedniego segregatora. Ważne jest to, by w biurze oprócz segregowania papierów, porządkować również i same segregatory, poprzez nadawanie im odpowiednich numerów oraz trzymanie w szafach w odpowiednim układzie tematycznym i chronologicznym. Dokumenty w segregatorach najczęściej układane są narastająco. Oznacza to, że na samym końcu wpiętych do skoroszytu akt będą znajdowały się te, które pojawiły się najwcześniej, a każe kolejne będą dodawane na wierzch. Dzięki temu otwierając segregator zawsze natrafi się najpierw na najświeższy dokument.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres