Menu

Jak pozyskać nowych pracowników?

W naszym kraju jest całkiem spore bezrobocie. Najgorzej jest na terenach wiejskich i w małych miasteczkach. Z jednej strony ludzie często narzekają, że nie ma pracy. Na ten temat wypowiadają się również właściciele różnych firm, którzy twierdzą, że nie mogą znaleźć dobrych pracowników. Jest w tym pewna sprzeczność.Jak zatem odbywa się rekrutacja…

Jak zatem odbywa się rekrutacja pracowników i czy nie ma problemu ze znalezieniem zajęcia zarobkowego. Z reguły jest tak, że jeśli jest ktoś dobry w swoim fachu, to zawsze będzie mieć zajęcie. Bez roboty pozostają głównie te osoby, którym się nie chce pracować lub mają zbyt wygórowane żądania. Nabór pracowników najczęściej odbywa się poprzez firmy posredniczące lub samodzielną selekcję nadesłanych cv i listów motywacyjnych. W drugim przypadku jest to bardzo żmudny proces, które często skutkuje wyłonieniem jednej osoby.

Każda, większa firma posiada swój…

Każda, większa firma posiada swój program rekrutacyjny pracowników, na podstawie którego postępuje. W punktach można to określić w ten sposób: sprawdzanie na podstawie cv i listów motywacyjnych, rozmowa wyselekcjonowanych osób, przeprowadzanie z nimi testów i wyłonienie konkretnej osoby. Jest to klasyczna rekrutacja pracowników i najczęściej sprawdza sie ona bezbłędnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres