Menu

Dobre samopoczucie mimo zawodowej porażki

Praca to dla człowieka nie tylko sposób na utrzymanie się, zdobycie pieniędzy na podstawowe ludzkie potrzeby, ale także na rozwijanie swoich zainteresowań. Potrafi być źródłem przyjemności, wywoływać dumę i podnosić poczucie własnej wartości i bycia potrzebnym, jednak samo szukanie pracy potrafi być żmudne i wpływać negatywnie na samopoczucie bezrobotnego, dlatego wymaga on pomocy i wsparcia ze strony rodziny i znajomych.Każdy kto utracił pracę, wie…

Każdy kto utracił pracę, wie jak trudno ponownie uwierzyć w siebie i zacząć szukać nowej. Zwolnienie sprawia, że były pracownik odczuwa złość, towarzyszy mu poczucie zagrożenia, a nawet przygnębienia. U większości osób, które nagle stały się bezrobotne można zaobserwować zaniżoną samoocenę, a im bardziej poczucie wartości opierało się na sukcesach w pracy, tym dotkliwiej odczuwają oni jej stratę. W życiu bezrobotnego mogą pojawić się także problemy rodzinne, bo sprawy nieomówione przez całe lata, nagle wybuchają, a sam fakt, że rano nie ma on wyraźnej potrzeby wstania z łóżka, jest źródłem olbrzymiego stresu. Aby lepiej sobie poradzić w nowej sytuacji i w pełni sił rozpocząć poszukiwania nowej pracy psychologowie radzą, by racjonalnie zorganizować swój czas. Warto pamiętać nie tylko o regularnych przeglądaniu ogłoszeń w Internecie i przygotowywaniu listów motywacyjnych, ale także o aktywności fizycznej i dbaniu o siebie.

Pomoże to nie tylko w utrzymaniu…

Pomoże to nie tylko w utrzymaniu zdrowia, ale również poprawi nasze samopoczucie. Nie popłaca też obrażanie się na poprzedniego pracodawcę – palenie za sobą mostów nie sprzyja nawiązywaniu relacji z innymi firmami z branży, a zamykanie się na starych znajomych może spowodować, że nie będą chcieli nam pomóc w momencie, gdy w naszym zasięgu pojawi się jakaś ciekawa praca i nie wystawią nam referencji.

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres