Menu

Dobre CV gwarancją lepszej pracy

Tym, co najważniejsze w szukaniu pracy jest dobrze napisane CV. Dobrze napisane a więc zgodnie z obowiązującymi wzorami i ogólnie przyjętymi normami nie jest miejscem na artystyczne fantazje i osobistą inwencję czy wymuszoną oryginalność. Dobre CV powinno być przede wszystkim zwięzłe, lakoniczne, merytoryczne i zgodne z faktami.


szkoła języków obcych

Foto: pixabay.com

Podstawowe informacje, które muszą znaleźć się w…

Podstawowe informacje, które muszą znaleźć się w standardowym CV to: imię i nazwisko, adres i numer telefonu kontaktowego i/lub adres e-mail. Niezbędne są także dane na temat: wykształcenia, doświadczenia zawodowego, przebytych kursów i szkoleń, lecz tylko tych, które są istotne z punktu widzenia pracy, o którą się ubiegamy, poziomu znajomości języków obcych, a także wszystkie informacje będące odpowiedzią na merytoryczne wymogi oferty pracy. Układ CV oraz dokładne informacje, jakie powinny się w nim znaleźć można uzyskać przeglądając szablony do tworzenia CV.

szkoła języków obcych

Foto: pixabay.com

Warto też skorzystać z kreatora…

Warto też skorzystać z kreatora CV, który na podstawie podanych mu danych” sam” skonstruuje nasz życiorys. O ile nie ma co się silić na sztuczną oryginalność to jednak do tworzenia CV trzeba podejść kreatywnie. Tylko kreatywne CV, ale nie wydumane ma szanse zostać zauważone przez naszego potencjalnego pracodawcę.

Dowiedz się więcej ze strony kariera.forbes.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres