Menu

Bezpieczeństwo to podstawa

Przepisy przeciwpożarowe nie powstały po to, by gnębić ludzkość, tylko żeby ocalić ją w przypadku realnego zagrożenia. W końcu ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie i nie ma z nim żartów. Zanim straż dojedzie na miejsce, to dany budynek może być stać cały w ogniu. Dlatego tak istotne jest, by możliwie szybko się ewakuować lub reagować natychmiast w przypadku pojawienia się małego płomienia i użycia gaśnicy.Galeria

Tylko przytomne działanie jest w stanie przynieść pożądane rezultaty. Oczywiście jeszcze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dany budynek( najczęściej użyteczności publicznej )powinien być odpowiednio wyposażony, by nie okazało się, że w krytycznej sytuacji gaśnice jednak są niesprawne i brakuje tabliczek informujących o drodze ewakuacyjnej. Niby „mądry Polak po szkodzie”, tylko co jeśli w wyniku takich niedopatrzeń będą ofiary śmiertelne.

Ochrona przeciwpożarowa (zobacz) musi być…

Ochrona przeciwpożarowa (zobacz) musi być należyta, w innym wypadku wciąż będą zdarzały się tragedie. Oczywiście z roku na rok jest ich coraz mniej, ponieważ kampanie medialne zaczynają przynosić pozytywne rezultaty. Nasilają się też kontrole, które w wielu wypadkach w porę wykazują duże nieprawidłowości, które mogłyby potem pogorszyć sytuację w tragicznym momencie.

Na szczęście jednak Polacy stają się coraz rozsądniejszym narodem. Ułańska fantazja jest nam raczej obca, aniżeli towarzyszy nam na co dzień. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć wielu potencjalnych tragedii, które wynikają z bagatelizowania przepisów, które nie są napisane dla zabawy, tylko czemuś służą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Giełda

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres